DOLAR: 2.66 TL
EURO: 2.98 TL

İngilizce Türkçe Çeviri

8 ay önce
25 kez görüntülendi

İngilizce Türkçe Çeviri

Kelime çevirisi veya cümle çeviri yapmak için kullanabileceğiniz bir siteyi sizlere tavsiye ederim.

ingilizceturkcecevir.net adresinden  42 dilde çeviri yapmanız mümkündür.

Son teknoloji kullanılarak çeviriler gerçekleşmektedir. Fakat bazen her ülkenin kendi kullanımına bağlı olarak fiiller birbiri ile örtüşmeye bilir.

Örneğin ; Ülkemizde Ana dilimiz Türkçe olmasına rağmen köylerimizde Şalvara “şayak” denildiği ve bir çok örneğinin olduğunu var sayarsak buna göre değerlendirme ve Ülkeler arasında buna göre değişik kelimeler türeye bilmektedir.

Google‘da bir çeviri yaplaım Türkçeden İngilizceye çevirelim önce “Ali Türkiyeye gitti , ordanada almayadaki evine gidicek.” çevirilen “Ali went to Turkey, in ordana Shift a gonna go to the house. sonuç bu , bunu tekrar ingilizceden Türkçeye çevirelim >” Ali Ordana bir olacak evine gitmek Shift, Türkiye’ye gitti. böyle çıktı. Birde şöyle deneyelim (Ali went to Turkey- çevirisi > Ali Türkiye’ye gitti ) bunu iki türlüde yani ingilizce’den Türkçe’ye veya Türkçe’den İngilizce’ye çeviri yapsanızda sonuç aynı çıkıyor , sanırım anlatmak istediğimi anladınız.Tekil kelimelerde ve kısa düzgün cümlelerde 100/100 yakın sonuç alınırken kimse cümlede bu garantiyi veremez. En azından şimdilik bu mümkün değil Ancak gerçek tercumanlarla bu çeviriler mümkündür.

Fakat nekadar hatalı olsada işimizi görmemiz mümkündür.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık